Pin It

 

دستگاه های ماسه شور شرکت آسیا ماسه ساز :

توضیح کلی :

این دستگاه ها در اکثر معادن ساخت شن و ماسه برای شست و شوی آنها از مواد گل و لای بدون مصرف و زاید بکار برده می شود .

نحوه ی عملکرد :

  شن و یا ماسه در دستگاه ماسه شوی که حاوی آب می باشد غوطه ور شده و به وسیله ی یک بدنه ی مارپیچ که در داخل این دستگاه تعبیه شده است به طرف بالا هدایت می گردند . این عمل باعث می شود ماسه و شن ها به طور کاملا شسته شده و یک دست از انتهای دستگاه ماسه شور خارج گردد .

 

عوامل موثر در بهینه کار کردن دستگاه ماسه شور :

1 -  استفاده از الکتروموتور های قدرتمند

2 -  گام و طول بدنه ی مارپیچ داخل دستگاه

3-  میزان سرعت چرخش فضای حلزونی شکل

4-  قطر حلزونی

5-  میزان ظرفیت حوضچه ی آّب برای عمل شست و شو

 

انواع دستگاه های ماسه شور :

ماسه شور های ساخته شده در این شرکت بر 2 نوع ِ :

1 )  ماسه شوی ویل باکت (اسکرابر، مخلوط شور یا پاکتی )

2 )  ماسه شوی حلزونی

می باشند .

 

  ماسه و شن های بدون آلاینده ( بدون ریزدانه و خاک اضافی ) در صنعت آسفالت ، بتن سازی و ملاط و همچنین ساخت و ساز سازه های مدرن و صنعت معماری بسیارحائز اهمیت می باشد  چراکه مواد اولیه و تار و پود یک ساختمان و یا تولید آسفالت در کارخانجات آسفالت می باشند . استفاده کاربردی از انواع مختلف ماسه های تولیدی علاوه بر ارزش بالای اقتصادی ، دارای میزان کارآمدی بالا ، دسترسی آسان به این مواد و حتی در مدل های ماسه شور این شرکت شاهد صرفه جویی در مصرف آب نیز هستیم .

این دستگاه ها را میتوان در کنار سرند آبگیر نیز مورد استفاده قرار داد تا فیلر نیز جداسازی شود .

  دلیل مهمی که تاکید در شست و شوی شن ها و ماسه ها هست این می باشد که اگر این مواد تمیز نباشند و ذرات بی استفاده دیگر همراه آنها باشد ، در هر صنعتی که مورد استفاده قرار می گیرد مثل آسفالت ، بتن سازی ، ساختمان سازی و ... از استحکام و مقاومت و کارایی بالایی برخوردار نمی باشند .

کیفیت شن و ماسه ها اهمیت ماسه شور ها را در صنعت ساختمان سازی و مقاومت مصالح این حرفه مشخص میکنند .

  در بازسازی و یا ساخت یک شهر ( که به آن صنعت شهرسازی گفته می شود ) بخش اعظم مواد تشکیل دهنده ی ملاط ، آسفالت و یا بتن همین شن و ماسه می باشد که کیفیت آنها استحکام و مقاومت سازه های یک شهر را رقم می زند .

   البته این نکته را نیز باید متذکر شد که شن و ماسه ها نیز دارای درجات کیفی می باشند که به عواملی چون موقعیت جغرافیایی ، نوع معدن هدف و همچنین قرارگیری آن معادن در کنار کوه و یا در کنار رودخانه ها نیز وابسته است .

 

ماسه شور ویل باکت ( اسکرابر) :

  ماسه شورهای اسکرابر ( ویل باکت ) به ماسه شورهای پاکتی نیز مشهورند که برای خطوط تولید با ظرفیت بالا مناسب می باشند . سرعت کم چرخ دوار و حوضچه بزرگ و بالا بودن ارتفاع خرجی آّب گل آلود موجب حداکثر ته نشینی فیلر و خشک شدن ماسه تولیدی می شود و در دو نوع تک پره و دوپره ساخته می شوند .

 

ماسه شور پاکتی

ماسه شور حلزونی :

  در این دستگاه ها مواد به همراه آب به داخل حوض ماسه شوی میریزند و توسط مارپیچ حلزونی به سمت دریچه خروجی هدایت شده و همچنین بخشی از آب مصرفی نیز به بیرون هدایت می شود . عوامل موثر در ظرفیت این نوع ماسه شور قطر حلزونی ، سرعت چرخش آن ، حجم حوضچه و.... می باشد که در اندازه ها و طول های مختلف ساخته می شوند .

 

ماسه شور حلزونی

 

  شرکت آسیا ماسه ساز پیوسته در تلاش برای عرضه ی بهترین محصولات ماسه شور و با کیفیت بالا می باشد که میزان صادرات بالای این شرکت به تمام نقاط ایران و دیگر کشور ها به خصوص کشورهای عربی ، اروپایی و آسیایی (CIS) گویای این امر می باشد تا به مصرف کنندگان حوزه ی کارخانه آسفالت ، بتن  و یا ساختمان سازی  و ... این اطمینان را بدهد که پس از شست و شوی شن و ماسه ها با دستگاه های این شرکت محصولاتی با کیفیت و کارآمدی بالایی داشته باشند .