سرند آبگیر

Pin It

سرند آبگیر

سرند آبگیر :


با توجه به اهمیت بازیابی ذرات ریزدانه‌ها مانند ماسه بادی در عملیات فرآوری مواد معدنی به شیوه‌ی خیس، کارخانه‌های فرآوری همواره به دنبال تحقق این امر بوده‌اند. اما هزینه‌های صورت گرفته در مورد تامین برخی ماشین‌آلات شستشوی پیشین و همچنین نیاز به تولید در حد نرخ متوسط و نه در حد تولید رقابتی و نرخ تولید بالا، تحقق این امر را برای صاحبان معادن با مشکل روبرو کرده است. از این رو شرکت آسيا ماسه ساز به منظور استفاده‌ی بهینه از تجهیزات شستشوی پیشین، مانند ماسه شورهای حلزونی و نیز امکان بازیابی ذرات ریزدانه (ماسه بادی) در حد نرخ تولید متوسط، اقدام به ساخت سرند آبگیر نموده است.
این دستگاه از لحاظ کارکرد کاملا شبیه سرند شستشو و آبگیری است با این تفاوت که امر شستشوی ماسه (صفر تا 6 میلیمتر و یا ابعاد بزرگتر) در آن توسط ماسه شوی حلزونی صورت می‌گیرد. در مرحله ی پیش شستشو، مصالح صفر تا 6 میلیمتر به همراه ریزدانه‌ها (ماسه بادی) به وسیله‌ی ماسه‌شور حلزونی که با شیبی کم و دور بالا کار می‌کند، با آب ترکیب شده و خروجی آن بر روی سرند آبگیر در حال ارتعاش ریخته می شود. در مرحله‌ی بعد سرند آبگیر با استفاده از ارتعاش ایجاد شده، مصالح را آبگیری کرده، و پساب شامل ریزدانه، رس و لای را به شوت دستگاه انتقال می‌دهد.
در مرحله‌ی کلیه‌ی پساب ایجاد شده شامل پساب ماسه شور حلزونی و شوت دستگاه که هردوی آنها دارای ریزدانه (ماسه بادی) و رس و لای هستند به وسیله‌ی پمپ اسلاری (دوغابی) به ورودی هیدروسایکلون انتقال داده می‌شوند. در هیدروسایکلون به سبب ایجاد جریان گردابی دو جهته، ابعاد ریزدانه (ماسه بادی) از رس و لای جدا شده، و از قسمت پایین هیدروسایکلون بر روی سرند آبگیر در حال ارتعاش ریخته می‌شود. ریزدانه‌های خروجی از هیدروسایکلون سپس به همراه مصالح صفر تا 6 میلیمتر که قبلا شسته شده‌اند، طول سرند در حال ارتعاش (6/3 متر) را طی کرده و به عنوان محصول نهایی از دستگاه خارج شوند.
شایان ذکر است ظرفیت این دستگاه بسته به تامین بار مورد نیاز توسط ماسه شوی حلزونی، بیش از 120 تن در ساعت خواهد بود و مقدار آب مورد نیاز آن در حدود 3 تا 4 اینچ است. در ادامه ویژگی های دیگری از دستگاه سرند آبگیر یا سرند خشک کن (DS120) بیان شده است:

  • بدنه ساخته شده از ورق 8 و 10 ضد سایش.
  • ویبراتورهای برقی اروپایی.
  • توری های ضدسایش پلی یورتان.
  • پمپ سانتریفیوژ ضد سایش.
  • سایکلون با لاینر ضد سایش.
  • بدنه داخل با لاینر ضدسایش لاستیکی.
  • ابعاد سرند آبگیر 6/3 متر در 25/1 متر.
  • کلیه تجهیزات دارای تابلو برق و کابل کشی داخلی می‌باشد.
  • کلیه تجهیزات دارای رنگ اپوکسی با پوشش200 میکرون می‌باشد.

نکته:

سرند آبگیر برای خشک کردن ماسه و حفظ فیلر و ماسه بادی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
سرند آبگیر کیفیت بار خروجی را افزایش می‌دهد، و این کار را با لوزدهی به بار، جلوگیری از فرار نرمه، و همچنین جداسازی گل و لای از ماسه انجام می‌دهد.
سرند آبگیر جلوی ماسه‌شور حلزونی قرار می‌گیرد.
محصول سرند آبگیر را می‌توان برای تمیزکاری داخل ساختمان و نما استفاده می‌شود.
ویبراتورهای سرند آبگیر، بار را از پایین به بالا می‌کشند.

اطلاعات تخصصی:

دستگاه

ورق بدنه

تعداد توری

DS-120

8 و 10 میلی‌متر

پلی‌یورتان48 عدد

اطلاعات فنی :


مدل دستگاه

قدرت ویبراتور(کیلووات)

وزن کل
(کیلوگرم)

ظرفیت تولید
(تن/ ساعت)

ورق بدنه
(میلیمتر)

تعداد توری

ابعاد(متر)

ورودی
(تن/ساعت)

DS-120

دو عدد 3.5

6500

120

8،10

پلی اوریتان عدد48

3.6*1.25

70-80

 

سرند آبگیر