تاثیر ویروس کرونا در اقتصاد ایران و معادن سنگ شکن

Pin It

 

 کرونا و اقتصاد معدنی ایران :

 

تاثیر ویروس کرونا در اقتصاد  ایران و معادن سنگ شکن امروزه با توجه به جنگ اقتصادی بین دولت ها و کشور ها بروز مسائلی این چنین تمامی افکار انسان هارا به سوی جنگ اقتصادی بین دولت ها می برد و همچنین اگر آزمایشگاهی بودن ویروس کرونا نیز عیان تر شود.

در حالی که ایران با بازگشت تحریم های ظالمانه آمریکا دست و پنجه نرم می کرد و لطف رونق صادرات غیر نفتی کسری و جبران بودجه را در پیش رو داشت حال با شیوع ویروس نگرانی ها افزایش یافته و در این بین سوالی به وجود می آید که،  ویروس کرونا چه تاثیری بر اقتصاد ایران خواهد گذاشت؟ ، با توجه به شیوع ویروس و بسته شدن مرز های کشور های همسایه از جمله عراق ، ترکیه ،ترکمنستان، آذربایجان و... ،اقتصاد ایران که نشانه های از بهبود در آن دیده می شد باز در معرفی تهدید قرار گرفت .

در سال 2019 اقتصاد ایران که کوچک شده بود ولی در سه ماه پایان سال رشد کمی نشان می داد.

 

 

معادن و ویروس کرونا

 

 

همانگونه که تمامی اصناف با بروز و شیوع ویروس کرونا در کشور ایران تحت تاثیر قرار گرفتند مانند بازار ارز ، صنعت گردشگری و... صنعت سنگ شکن و ماشین آلات ساختمانی نیز تحت تاثیر این ویروس قرار گرفته و با بسته شدن مرز ها علاوه بر کاهش چشمگیر صادرات ، مصارف داخلی نیز با کاهش چشمگیری مواجه شده است.

اثر گذاری این ویروس وقتی نمایان تر می شود که در هنگام شیوع این ویروس ایران در آستانه ی سال نو و جشن های نوروزی قرار دارد که این اثرات به اقتصاد چندین برابر خواهد بود.

تولید سنگ شکن در ایران :

در ایران به علت برتری و دارا بودن صنعت تولید سنگ شکن و کارخانه پخت آسفالت  و بچینگ پلانت نسبت به کشور های همسایه مرزی باعث شده که این دستگاه  ها به کشور های همسایه صادر گردد اما با وجود تحریم های ظالمانه ی آمریکا از یک طرف و شیوع ویروس کرونا از طرفی دیگر باعث شده اند که صادرات این صنعت به شدت دچار آسیب شده و صادرات به یک سوم و یا حتی کمتر تقلیل یابد .